Jesteś tutaj

Grupa Eurocash sfinalizowała transakcję przejęcia supermarketów Mila

Grupa Eurocash podpisała umowę dotyczącą przejęcia 100% udziałów w cypryjskiej spółce Domelius Limited kontrolującej Mila S.A. – właściciela sieci 187 supermarketów. Podpisanie umowy jest ostatnim etapem w procesie nabycia supermarketów Mila.

Wartość transakcji przejęcia sieci Mila opiewała na kwotę 350 mln zł bez uwzględniania wybranych nieruchomości spółki, które nie zostały nabyte przez Eurocash.

– Po finalizacji transakcji możemy rozpocząć płynną integrację naszych biznesów. Czeka nas okres intensywnej pracy w zakresie wymiany i wdrożenia najlepszych praktyk obu sieci tj. Mila i Delikatesów Centrum. Przejęcie tej sieci to dla nas ogromna wartość, która zaowocuje transferem wiedzy i doświadczeń do naszych franczyzobiorców i partnerów. Dzięki niej klienci będą mogli czerpać korzyści ze zwiększonego zaplecza logistycznego grupy, a także zwiększonej skali zakupowej. Można powiedzieć, że niezależni detaliści  zaczynają pozyskiwać rynek do tej pory opanowany przez wielkie sieci marketów – powiedział Jacek Owczarek, Członek Zarządu i Dyrektor Finansowy Grupy Eurocash.

Integracja sieci Mila z Grupą Eurocash może potrwać od 2 do 3 lat. Zacznie się od wspólnego zapoznania się, szkoleń, wizyt referencyjnych zarówno w sklepach Delikatesy Centrum jak i Mila. Kolejnym etapem będzie integracja logistyki obydwu spółek, aby jak najefektywniej wykorzystać wspólne aktywa. Na koniec integracji podjęta zostanie decyzja dotycząca rebrandingu sklepów, tak by przedsiębiorcy prowadzący dotychczas blisko 1300 sklepów Delikatesy Centrum, mogli skorzystać ze zwiększonej obecności marki w kolejnym regionie kraju. 

Kategoria: 

Podobne artykuły

Loteria sieci potrwa do 14 lutego. Dla klientów sklepów przygotowanych zostało 2 tys. nagród. Wśród nich są bony na zakupy, zestawy noży, smartfony. Główną nagrodą jest rodzinny samochód. Jego losowanie nastąpi 17 lutego.

– Ceny żywności i napojów bezalkoholowych spadły średnio o 3,7%. Pozytywny wpływ na wyniki sprzedażowe miały z kolei święta wielkanocne, które w tym roku były na początku kwietnia, czyli znacznie wcześniej niż w ubiegłym roku, co przełożyło się na wzmożone zakupy pod koniec marca. W przypadku Grupy Eurocash, pozytywny wpływ na wartość sprzedaży miały oczywiście także dokonane w ubiegłym roku przejęcia, które dołożyły w I kwartale około 700 mln zł.  – wskazał Jacek Owczarek, członek zarządu i dyrektor finansowy Eurocash.

X