Jesteś tutaj

Fuzja gigantów na brytyjskim rynku handlowym

Sieć handlowa Sainsbury’s i sieć ASDA należąca do Wal-Marta prowadzą rozmowy na temat połączenia biznesów na rynku brytyjskim. Fuzja może spowodować zmianę na pozycji lidera handlu detalicznego na brytyjskim rynku.

Obecnie liderem na rynku jest Tesco posiadające udział około 25 proc. Sainsbury’s posiada 13,8 proc. udziałów w rynku, natomiast ASDA 12,9. Dzięki fuzji powstanie więc największa się handlowa w Wielkiej Brytanii, mająca 2,8 tys. sklepów, osiągających sprzedaż na poziomie 51 mld funtów. Na czele nowej spółki stanie Mike Coupe – dotychczasowy szef Sainsbury’s. Połączenie jest odpowiedzią na fuzję Tesco z koncernem hurtowym Booker.

Źródło: Rzeczpospolita

Kategoria: 

Podobne artykuły

Asda – jedna z największych firm handlowych w Wielkiej Brytanii zwolni 1360 pracowników. Jeszcze w maju sieć planowała zwolnienie 2600 osób, jednak po negocjacjach z pracownikami zdecydowano o obniżeniu pensji i zmniejszeniu liczby zwolnionych.

Gdy w marcu br. wprowadzono ograniczenie handlu w niedziele media często informowały o sposobach detalistów na obejście zakazu. Sieci handlowe otwierały swoje punkty na dworcach oraz stacjach benzynowych. Całe galerie handlowe przekształcały się w dworce, by wszystkie placówki handlowe mogły być w nich otwarte. Teraz podobna sytuacja dotyczy nocnego ograniczenia sprzedaży alkoholu.

X

Przeczytaj również