Jesteś tutaj

Fuzja gigantów na brytyjskim rynku handlowym

Sieć handlowa Sainsbury’s i sieć ASDA należąca do Wal-Marta prowadzą rozmowy na temat połączenia biznesów na rynku brytyjskim. Fuzja może spowodować zmianę na pozycji lidera handlu detalicznego na brytyjskim rynku.

Obecnie liderem na rynku jest Tesco posiadające udział około 25 proc. Sainsbury’s posiada 13,8 proc. udziałów w rynku, natomiast ASDA 12,9. Dzięki fuzji powstanie więc największa się handlowa w Wielkiej Brytanii, mająca 2,8 tys. sklepów, osiągających sprzedaż na poziomie 51 mld funtów. Na czele nowej spółki stanie Mike Coupe – dotychczasowy szef Sainsbury’s. Połączenie jest odpowiedzią na fuzję Tesco z koncernem hurtowym Booker.

Źródło: Rzeczpospolita

Kategoria: 

Podobne artykuły

Asda – jedna z największych firm handlowych w Wielkiej Brytanii zwolni 1360 pracowników. Jeszcze w maju sieć planowała zwolnienie 2600 osób, jednak po negocjacjach z pracownikami zdecydowano o obniżeniu pensji i zmniejszeniu liczby zwolnionych.

Zamknięte niemal wszystkie sklepy i wymóg specjalnych zgód na pracę w centrach dystrybucyjnych - tak ma wyglądać przygotowana przez NSZZ "Solidarność" obywatelska ustawa o zakazie handlu w niedzielę. Jak wynika z informacji money.pl, związek porozumiał się już w tej sprawie z organizacjami kupieckimi. W czwartek zawiązać ma się komitet inicjatywy ustawodawczej - podaje portal money.pl.

X

Przeczytaj również