Jesteś tutaj

Ekologiczne rozwiązania w Fabryce Norblina

Unikatowe w skali kraju rozwiązania ekologiczne wprowadza spółka Capital Park w rewitalizowanej byłej fabryce Norblina w Warszawie. Budowany nowy kompleks nieruchomości na warszawskiej Woli będzie jedną z najnowocześniejszych nieruchomości w Polsce i wyróżniającą się pod względem nowatorskich wdrożeń przyjaznych środowisku.

– Biura, sklepy, teatr, kino, restauracje – to wszystko będzie stworzone w otoczeniu nie tylko światowej klasy designu, ale także wśród przyjaznych dla środowiska rozwiązań, wśród drzew, ptaków i pszczół – mówi Kinga Nowakowska, dyrektor operacyjna i członkini zarządu Capital Park Group.

Zabytkowemu terenowi pomiędzy ulicami Prostą, Łucką i Żelazną w Warszawie zostaną nadane nowe funkcje. Powstanie tam minidzielnica, złożona z kilkunastu budynków i wewnętrznych uliczek. Przyszły kompleks będzie miejscem otwartym i dostępnym dla wszystkich. Budynki będą wyposażone w szereg ekologicznych rozwiązań, które otrzymały precertyfikację BREEAM na poziomie Very Good. Uliczki kompleksu wypełnione zostaną dużą ilością zieleni. Pojawi się w nich kilkanaście drzew sięgających od 5 do 10 metrów wysokości. Rośliny znajdą się także na ścianach i tarasach budynków. Wśród zieleni będą miejsca na karmniki i budki lęgowe dla ptaków, a na dachu powstanie miejska pasieka.

– Jestem przekonana, że symbolem Norblina będzie też kultowy już w Warszawie BioBazar, który był pierwszym bazarem w Polsce z organiczną, certyfikowaną żywnością. BioBazar powróci w to miejsce, ale będzie dużo większy, będzie zajmował blisko 2 tys. mkw. powierzchni. Polacy coraz bardziej kochają ekologiczną żywność, dlatego takiego miejsca nie mogło zabraknąć w Warszawie – dodaje Kinga Nowakowska, która jest także twórczynią i właścicielką BioBazaru.

W ramach rewitalizacji dwuhektarowego terenu po historycznych zakładach Norblin, Bracia Buch i T. Werner na warszawskiej Woli powstanie ponad 66 tys. mkw. powierzchni użytkowej. 40 tys. mkw., to powierzchnia biurowa, ponad 26 tys. mkw. to z kolei przestrzeń przeznaczona na funkcję handlową, usługową, rozrywkową, kulturalną i gastronomiczną.

Źródło i foto: Centrum Prasowe PAP

Kategoria: 

Podobne artykuły

Na 2 lata przed zakończeniem budowy Fabryka Norblina w Warszawie – flagowa inwestycja spółki Capital Park – osiągnęła 40% wynajmu całej powierzchni. Przybywa najemców zainteresowanych zarówno powierzchnią biurową tego historycznego kompleksu budynków, jak i najemców części handlowo-rozrywkowej.

17 lutego br. rozpoczął się remont galerii handlowej Auchan w Katowicach. Prace potrwają dwa miesiące. W tym czasie zostaną odnowione wnętrza, wymienione posadzki, dekoracje, a także obydwa wejścia do galerii.

X