Jesteś tutaj

Dobry rok Tesco na rodzimym rynku

Tesco opublikowało wyniki finansowe za ostatni rok. Roczny zysk wzrósł o 28 proc. Poprawiono rentowność, a marża operacyjna grupy osiągnęła w drugiej połowie ubiegłego roku 3,0%.

– To kolejny rok silnego postępu, z dziewiątym z kolei kwartałem wzrostu. Więcej osób decyduje się na zakupy w Tesco, a nasza marka jest silniejsza, ponieważ klienci dostrzegają poprawę zarówno pod względem jakości, jak i wartości – stwierdził Dave Lewis, dyrektor Tesco.

Zysk netto grupy wyniósł 1,64 mld funtów. Przychody ze sprzedaży zwiększyły się do poziomu 57,5 mld funtów.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Dzięki staraniom Fundacji Tesco Dzieciom na mapie Krakowa pojawiło się kolejne miejsce przyjazne rodzinom z małym dzieckiem. Od stycznia robiąc zakupy w sklepie Tesco przy ulicy Wielickiej klienci będą mieli możliwość skorzystania z pokoju, w którym w komfortowych warunkach przewiną i nakarmią malucha. 

Na półmetku programu „Decydujesz, pomagamy” klienci Tesco oddali już ponad 2 miliony głosów na lokalne projekty. Potwierdzają się tym samym wyniki marcowego badania, w którym 70% ankietowanych wskazało, że lokalne inicjatywy podejmowane przez organizacje pozarządowe mogą mieć duży wpływ na pozytywną zmianę ich otoczenia, zaś 89% badanych jest zdania że lokalne inicjatywy społeczne powinny być wspierane finansowo przez duże firmy.

X

Przeczytaj również