Jesteś tutaj

Certyfikat BREEAM-In-Use dla kolejnych obiektów Ceetrus Polska

Centrum Handlowe Auchan Gdańsk i Centrum Handlowe Auchan Hetmańska w Białymstoku otrzymały prestiżowe certyfikaty branżowe BREEAM-In-Use z oceną bardzo dobrą w kategorii Asset Performance oraz Building Management. Dokumenty potwierdzają, że w centrach handlowych stosowane są rozwiązania zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju zarówno w zakresie funkcjonowania budynku, jak i sposobu zarządzania nim. 

Certyfikat BREEAM In-Use jest jednym z najważniejszych w Europie systemów oceny budynków, w tym nieruchomości komercyjnych. O certyfikat mogą ubiegać się obiekty, które funkcjonują od przynajmniej dwóch lat. W trakcie weryfikacji szczegółowo analizowane są zarówno parametry techniczne budynków, jak i sposób zarządzania nimi.

Wśród obiektów zarządzanych przez Ceetrus Polska do tej pory certyfikat BREEAM-In-Use posiadały Galeria Bronowice w Krakowie i podwarszawska Galeria Łomianki. 20 grudnia 2018 r. certyfikaty otrzymały Centrum Handlowe Auchan Gdańsk oraz Centrum Handlowe Auchan Hetmańska, które mieści się w Białymstoku.

Aby uzyskać wysoki wynik w procesie certyfikacji, Centra Handlowe Auchan musiały spełnić rygorystyczne kryteria związane, m.in. z efektywnym zarządzaniem i recyclingiem odpadów, efektywnością energetyczną, optymalizacją zużycia wody, a także energii świetlnej i emisją dwutlenku węgla. Pod uwagę wzięto również sposób zarządzania, komfort użytkowników obiektu, rozwiązania transportowe, użyte materiały, ekologię i zagospodarowanie terenów zielonych.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Do grona najemców Centrum Handlowego Auchan Gliwice dołącza PEPCO. W nowym salonie o powierzchni 555 mkw. klienci mogą skorzystać z bogatej oferty odzieży i artykułów do domu. Za komercjalizację obiektu odpowiada Ceetrus Polska.

Nowe marki dołączają do listy najemców Centrów Handlowych Auchan. W Centrum Handlowym Auchan Piaseczno w salonie o powierzchni 92 mkw. klienci mogą skorzystać z bogatej oferty marki Tatuum. To pierwszy sklep marki w obiektach komercjalizowanych przez Ceetrus Polska. Natomiast w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk została otwarta nowa kawiarnia i cukiernia Dom Czekolady.

X