Jesteś tutaj

Ceny mięsa pójdą w górę

Ceny wołowiny osiągnęły rekordowy poziom i nic nie wskazuje, żeby miało dojść do gwałtownego ich spadku. Podobna sytuacja może dotyczyć również wieprzowiny i drobiu. Gwałtowne wzrosty nie grożą, ale jak prognozują specjaliści rynkowi, tanio nie będzie.

Analitycy rynków rolnych szacują, że ceny wieprzowiny w stosunku do wartości z maja br. mogą wzrosnąć w końcu lipca o 5%. Jeszcze więcej, bo o 6%, wzrośnie cena drobiu. Pomimo wzrostu cen, mającym się utrzymać w trzecim kwartale, wieprzowina ma być tańsza niż rok wcześniej.

Wzrost cen drobiu związany jest z problemami eksportowymi Brazylii – Bruksela zablokowała eksport kilku czołowym producentom, ze względu na złą jakość produktów oraz zarzuty łapówkarskie.

Źródło: Rzeczpospolita

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Wartość polskiego eksportu wieprzowiny i wołowiny wzrosły w pierwszych jedenastu miesiącach 2017 r. o 18,3-19 proc. Obserwuje się jednak spadek opłacalności produkcji. Eksperci banku Credit Agricole przewidują dalszy spadek cen skupu żywca w kolejnych miesiącach.

29 stycznia firma PHUP w Gnieźnie obchodziła „Dzień Handlowca” połączony z otwarciem nowej hali magazynowej przy ulicy Orcholskiej 41. Łączna powierzchnia użytkowa rozbudowywanego obiektu to 8.400 m2, w tym: część magazynowa 6.0356 m2, chłodnia na produkty spożywcze 1.075 m2, trzykondygnacyjna część socjalna dla 110 pracowników 410 m2, trzykondygnacyjna część biurowa 880 m2.

X