Jesteś tutaj

Carrefour rozwija ofertę bio-karm dla zwierząt

Z myślą o konsumentach, którzy dbają o to, co jedzą ich pupile, Carrefour Polska – jako jedna z pierwszych sieci handlowych ­– rozwija ofertę ekologicznych karm dla zwierząt, wprowadzając nowe bio produkty dla czworonogów. W asortymencie wybranych sklepów Carrefour są również karmy pochodzenia roślinnego przeznaczone dla zwierząt z wrażliwością pokarmową lub alergiami.

Upowszechnianie produktów bio to jeden z kluczowych elementów strategii transformacji żywieniowej, realizowanej przez Carrefour Polska od początku zeszłego roku. Jest to odpowiedź na potrzeby współczesnych konsumentów, którzy są coraz bardziej świadomi i częściej poszukują zdrowych, wytwarzanych z naturalnych składników produktów nie tylko dla siebie i swoich bliskich, lecz także dla swoich zwierząt. Dlatego Carrefour Polska – jako jedna z pierwszych sieci handlowych w kraju – rozwija w swoich sklepach ofertę ekologicznych karm dla psów i kotów.

Dostępna do tej pory oferta bio karm mokrych dla psów i kotów została z początkiem lutego rozszerzona o nowe bio karmy mokre oraz bio karmę suchą, których składniki pochodzą z kontrolowanego rolnictwa ekologicznego. Produkty charakteryzuje wysoka zawartość mięsa (na poziomie ponad 60%) i prosty skład – certyfikowane bio karmy nie zawierają glutenu, barwników, cukrów, wzmacniaczy smaków czy zapachów. Produkty dostępne są w opakowaniach 85 i 100 g (karmy mokre dla kota), 150 i 400 g (karmy mokre dla psa) oraz 800 g (karmy suche dla psów i kotów).

Z myślą o zwierzętach z wrażliwością pokarmową lub alergiami, Carrefour Polska wprowadził do oferty wybranych sklepów także wegańskie karmy, które nie zawierają potencjalnie uczulających składników, takich jak pszenica, gluten, soja, mięso, ryby, jaja czy nabiał. W asortymencie znajdują się karmy suche i mokre dla psów i kotów, a także ciasteczka i gryzaki warzywne. Wszystkie produkty zawierają tylko naturalne składniki i są całkowicie wolne od GMO czy sztucznych aromatów i barwników. Wegańska karma wzbogacona jest witaminami i minerałami, a także niezbędnymi suplementami.

Bogatą ofertę karm ekologicznych oraz karm wegańskich znaleźć można na półkach 18 hipermarketów Carrefour w całej Polsce - w 8 warszawskich sklepach (m.in. w Galerii Mokotów, CH Arkadia, CH Promenada czy Galerii Wileńskiej), a także w Łodzi, Krakowie, Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach czy Toruniu.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Segment karm dla zwierząt obecny jest w większości sklepów ogólnospożywczych. Zarządzanie tą kategorią zależy od kilku czynników, m.in.: powierzchni handlowej, położenia sklepu oraz rodzaju klientów odwiedzających go najczęściej. Żadnego z tych aspektów nie można rozpatrywać w oderwaniu od innych.

Informacje zawarte na etykietach karm dla zwierząt w Europie reguluje prawo. Wydany przez Europejską Federację Przemysłu Żywieniowego Zwierząt Domowych (FEDIAF) „Kodeks dobrej praktyki znakowania karmy dla zwierząt” określa, jakie informacje muszą znaleźć się na opakowaniu oraz co one oznaczają. 

X