Jesteś tutaj

Biedronka i Auchan zainteresowane przejęciem Piotra i Pawła

Jak informuje „Głos Wielkopolski”, powołując się na swoje źródła, w tym tygodniu zostanie poznany nowy właściciel sieci supermarketów Piotr i Paweł. Najbliżej przejęcia są portugalskie Jeronimo Martins oraz francuski Auchan.

Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez poznański dziennik wyższą ofertę zaproponowało Jeronimo Martins. Zarząd spółki zamierza jeszcze w tym tygodniu ogłosić, kto zostanie inwestorem strategicznym.

Z przesłanego komunikatu wynika, że proces wyboru inwestora zaplanowany jest na okres do końca lipca bieżącego roku. W maju władze sieci otrzymały kilka wiążących oferty. W czerwcu prowadzą rozmowy dotyczące zamknięcia transakcji.

Źródło: Głos Wielkopolski

Kategoria: 

Podobne artykuły

21 listopada nastąpi otwarcie hipermarketu Auchan Łódź Polesie. Będzie to już dziewiąty sklep, który powstaje w wyniku integracji sieci Real i Auchan, a 38  działający pod szyldem Auchan w Polsce.

Z inicjatywy pracowników Piotr i Paweł powstała akcja Radość Świąt, organizująca świąteczne paczki dla dzieci osób zatrudnionych w sieci supermarketów. Dzieci osób potrzebujących napisały listy do Świętego Mikołaja, a zaangażowani pracownicy zorganizowali finansowanie oraz zakup i wysyłkę prezentów na czas, tak aby 24 grudnia marzenia znalazły się pod choinkami.

X