Jesteś tutaj

Biedronka i Auchan zainteresowane przejęciem Piotra i Pawła

Jak informuje „Głos Wielkopolski”, powołując się na swoje źródła, w tym tygodniu zostanie poznany nowy właściciel sieci supermarketów Piotr i Paweł. Najbliżej przejęcia są portugalskie Jeronimo Martins oraz francuski Auchan.

Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez poznański dziennik wyższą ofertę zaproponowało Jeronimo Martins. Zarząd spółki zamierza jeszcze w tym tygodniu ogłosić, kto zostanie inwestorem strategicznym.

Z przesłanego komunikatu wynika, że proces wyboru inwestora zaplanowany jest na okres do końca lipca bieżącego roku. W maju władze sieci otrzymały kilka wiążących oferty. W czerwcu prowadzą rozmowy dotyczące zamknięcia transakcji.

Źródło: Głos Wielkopolski

Kategoria: 

Podobne artykuły

Spółka GH PL Plus, wspólne przedsięwzięcie Bać Pol, Piotr i Paweł oraz Topaz, nie zwalnia tempa. Na ostatnim posiedzeniu Rady Nadzorczej, w której zasiadają patroni aliansu strategicznego (czyli Leszek Bać, Zbigniew Paczóski oraz Piotr Woś), potwierdzono średniookresowe plany rozwoju oraz zatwierdzono niezbędne do ich realizacji środki. W związku z tym zarząd w osobach prezesa Waldemara Mirocha oraz wiceprezesa Tadeusza Rysiukiewicza, może zdecydowanie przyspieszyć działania operacyjne spółki.

W dzień Kobiet w Sieradzu został otwarty pierwszy sklep Hebe w tym mieście. Drogeria zlokalizowana jest w Galerii Dekada. Z okazji otwarcia sklepu sieć przygotowała dla klientów promocje na kosmetyki do makijażu oraz liczne obniżki cen. 

X