Jesteś tutaj

Awaria drukarek firmy Novitus

W dniu 1 stycznia 2020 r. w drukarkach DELIO firmy Novitus wystąpił „błąd zegara” blokujący możliwość wystawienia paragonów z właściwą datą. Błąd został już zlokalizowany i określono sposób jego naprawy. Niemożliwe jest dokonanie naprawy na miejscu i konieczna jest interwencja serwisu producenta.

Novitus uruchomił specjalną akcję serwisową, a Oddziały Serwisu Novitus w całej Polsce pracują nad usuwaniem usterek i przyspieszeniem wszystkich napraw. Naprawa jest możliwa wyłącznie w serwisie i nie można jej wykonać zdalnie. Drukarki z usterką należy dostarczyć do Partnera Novitus opiekującego się urządzeniem, który zajmie się obsługą naprawy. Dane kontaktowe serwisu znajdują się w książce serwisowej drukarki na pierwszej stronie. Wszystkie koszty naprawy ponosi Novitus.

Sam proces naprawy nie jest długotrwały, jednak ze względu na dużą ilość urządzeń (według mediów około 5 tysiecy kas), prawdopodobnie dojdzie do kolejkowania zleceń, dlatego trudno wskazać precyzyjny termin wykonania każdej naprawy.

Foto: iStock.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

Trwają prace nad zmianą kodeksu karnego skarbowego. Krajowa Administracja Skarbowa, straż miejska lub Państwowa Inspekcja Handlowa przy stwierdzeniu sprzedaży alkoholu poza kasą fiskalną automatycznie będzie mogła odbierać koncesję detalistom.

Do końca maja br. pracodawcy mają czas na zapoznanie osób obsługujących kasy fiskalne z zasadami prowadzenia ewidencji i wystawiania paragonów oraz uzyskania od nich stosownego oświadczenia.

X