Jesteś tutaj

Akademia Umiejętności Eurocash z certyfikatem ISO

Akademia Umiejętności Eurocash otrzymała certyfikat ISO „Realizacja usług szkoleniowo-rozwojowych oraz doradczych za pośrednictwem platformy edukacyjnej, konferencji, warsztatów, kursów oraz seminariów”. Uroczyste wręczenie certyfikatu miało miejsce w Łodzi podczas Kongresu Przedsiębiorców Polskiego Handlu – wydarzenia, które zgromadziło blisko 5 tys. przedsiębiorców prowadzących małoformatowe sklepy detaliczne oraz ich pracowników.

Akademia Umiejętności Eurocash to pierwszy w Polsce kompleksowy program podnoszenia kwalifikacji, skierowany do właścicieli i pracowników sklepów zrzeszonych w sieciach franczyzowych i partnerskich organizowanych przez Grupę Eurocash: abc, Delikatesy Centrum, Euro Sklep, Gama, Groszek oraz Lewiatan. Wśród korzyści płynących z posiadania certyfikatu są m.in. możliwości porównania funkcjonowania Akademii z innym firmami w oparciu o wspólny standard. To także zwiększenie wiarygodności na krajowym i zagranicznym rynku szkoleniowym oraz zapewnienie ciągłości działania organizacji edukacyjnej.

– Dla wszystkich uczestników ISO wiąże się z pewnością, że Akademia Umiejętności Eurocash ciągle doskonali swoje procesy nauczania, przez co zapewnia dostęp do wiedzy na najwyższym poziomie. – komentuje Agata Wrzecionowska-Dzierba, menadżer Akademii Umiejętności Eurocash.

Przyznanie certyfikatu jakości zostało poprzedzone szczegółowym audytem sprawdzającym stopień wdrożenia systemu zarządzania jakością, który został przeprowadzony w ostatnich dniach sierpnia br. przez DEKRA Certification. Zbadano, czy Akademia Umiejętności Eurocash spełnia wymagania normy ISO 29990:2010. To standard dedykowany wyłącznie usługom edukacyjnym dla nieformalnego kształcenia i szkoleń. Audytorzy sprawdzali zarówno oferowane przez Akademię programy szkoleniowe, jak i kompetencje trenerów prowadzących zajęcia. Proces weryfikacji objął również sposób organizacji szkoleń, kursów i warsztatów.

Certyfikat przyznawany jest na trzy lata – w tym okresie co roku Akademia Umiejętności Eurocash będzie przechodzić audyt z zakresu skuteczności systemu zarządzania jakością.

Kategoria: 

Podobne artykuły

75 uczestników, 166 godzin zajęć w ramach 10 zjazdów: tak w liczbach wyglądała pierwsza edycja studiów „Zarządzanie przedsiębiorstwem w handlu detalicznym” oraz „Akademia zarządzania przedsiębiorstwem w handlu detalicznym”. Grupa Eurocash razem ze Szkołą Główną Handlową kontynuuje inicjatywę, uruchamiając kolejną edycję studiów w roku akademickim 2018/2019.

Strefa kasy to miejsce, które nie tylko  kojarzy się z zakończeniem przez klienta wizyty w  sklepie po zapłaceniu rachunku. To obszar, w którym placówka handlowa może zarobić dodatkowe pieniądze i to zdaniem ekspertów niemałe. Jak zatem stworzyć wzorcową strefę kasy? Które produkty są w niej niezbędne? Od czego zależy dobór asortymentu w tym obszarze? Jak umiejętnie sterować ruchem klientów w tym miejscu?

X